ՀՀ Սյունիքի մարզ, ք. Կապան, /+37460/720072, kapanmayor@gmail.com
27 մարտի 2025 թվականի N 394-Ա
ԿԱՊԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԿԱՊԱՆ ՔԱՂԱՔԻ ԱԶԱՏԱՄԱՐՏԻԿՆԵՐԻ ՓՈՂՈՑԻ ԹԻՎ 45 ՀԱՍՑԵՈՒՄ ՕՐԻՆԱԿԱՆ ՀՈՂԱՄԱՍԻՆ ԿԻՑ ԱՎԵԼ ՕԳՏԱԳՈՐԾՎՈՂ ՀՈՂԱՄԱՍԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ԳԱՐԻԿ ՍԵՅՐԱՆԻ ԲԱՂԴԱՍԱՐՅԱՆԻ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐԸ ՎԵՐԱԿԱՆԳՆԵԼՈԻ ԵՎ ՆՐԱ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՄԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքի 35-րդ հոդվածի  1-ին մասի 24-րդ կետով, «Իրավունք հաստատող փաստաթղթերը չպահպանված անհատական բնակելի տների կարգավիճակի մասին» Հայաստանի Հանրապետության  օրենքի 1-ին, 2-րդ և 3-րդ հոդվածներով,  հաշվի առնելով, որ Կապան քաղաքի Ազատամարտիկների փողոցի թիվ 45 հասցեում  գտնվող բնակելի տան տնամերձ հողամասին կից 0.02791 հա հողամասը համապատասխանում է ՀՀ հողային օրենսգրքի 64-րդ հոդվածի 2-րդ կետի 1), 2), 3) ենթակետերով սահմանված պահանջներին և այն, որ հողամասն ընգրկված չէ 60-րդ հոդվածով նախատեսված հողամասերի ցանկում, չի գտնվում ինժեներատրանսպորտային օբյեկտների օտարման կամ անվտանգության գոտիներում և չի առաջացնում հարկադիր սերվիտուտ, որ բնակելի տունը կառուցվել է մինչև 2001 թվականի մայիսի 15-ը, չի հակասում քաղաքաշինական նորմերին և որի պահպանումը չի խախտում այլ անձանց իրավունքները և օրենքով պահպանվող շահերը, վտանգ չի սպառնում քաղաքացիների կյանքին և առողջությանը, հիմք ընդունելով ըստ օրենքի ժառանգության իրավունքի վկայագիրը  և հաշվի առնելով Գարիկ Բաղդասարյանի դիմումը,  ո ր ո շ ու մ ե մ
1.Վերականգնել Կապան համայնքի Կապան քաղաքի Ազատամարտիկների փողոցի թիվ 45 հասցեում գտնվող բնակելի տան կառուցման և սպասարկման համար օրինական 0.0595 հա հողամասին կից ավել օգտագործվող հողամասի նկատմամբ Գարիկ Սեյրանի Բաղդասարյանի հողօգտագործման իրավունքը`  0.02791 հա մակերեսով հողամասի չափով:
(44.61 Կբ)